Dětí do 15 let - 29 (d – 15x, ch – 14x)

16 – 30 let – 34 (ž – 11x, m – 23x)

31 – 60 let – 43 ( ž – 19x, m – 24x)

nad 61 let – 19 ( ž – 7x, m – 12x).

První větší akcí roku 2012 byl tradiční hasičský ples a dětský karneval. Letošní ples byl opravdu vydařený. Museli jsme i zvětšit kapacitu míst na sezení, a to otevřením balkonu. Jedním z lákadel byla bezpochyby i kuchyně s vepřovými hody. Celou přípravu vepřových hodů jsme si dělali sami. Byli bychom rádi, kdyby zájem občanů nadále přetrval i v příštím roce. V dubnu se konaly hasičské halové závody v Jablonci nad Nisou na „Střeláku“, kde jsme zajišťovali občerstvení pro závodníky. Stánek s občerstvením jsme měli i na dětské soutěži v Jablonci nad Nisou, a to na jarním kole hry PLAMEN, a na krajském kole PS pro dospělé. Dalšími příjmy našeho sboru bylo uspořádání sběru železného šrotu. Nově od tohoto roku jsme se zapojili ke sběru malých i velkých domácích spotřebičů. Sběrné místo vytvořil Pavel Šourek u sebe na Dřevěnce. Začátkem června se konal výlet lodí z Děčína do Drážďan. Zájem byl velký, musely se vypravit dva autobusy. Počasí nám moc nepřálo, pršelo a byla zima. Jinak výlet byl celkem pěkný, až na některé drobnosti. Jako každý rok se v červenci pálila hranice na počest Mistra Jana Husa. Pro děti byly připraveny soutěže o zajímavé ceny. Každý se mohl svést vyhlídkovým vláčkem, zapůjčeným od Výletního areálu

Pěnčín. Ještě před začátkem školního roku jsme uspořádali hudební koncert. Hlavním interpretem byla liberecká skupina Těla. Zahrála i místní kapela Fernandez a do ranních hodin lidi bavila jilemnická kapela Koneckonců, která hrává i na našem plese. Po náročném večeru měla práci hlavně výjezdová jednotka při požáru stodoly u Kulhánků. Máme tři družstva dětí, přípravku, mladší a starší žáky. V přípravce jsou děti do šesti let. V letošním roce jsme žádali o dotaci na činnost s dětmi, kterou jsme obdrželi. Z toho jsme pořídili mimo jiné nové helmy, opasky a nechali dodělat trika. Děti se zúčastnily šesti soutěží. Zmiňme alespoň víceboj v Jeřmanicích, kde přípravka byla 3. z 5, mladší žáci 6. z 27 a starší žáci 15. z 25. Na okrskové soutěži v Radčicích přípravka byla 1., mladší ž. 1. a starší ž. 2. a 3. Na Floriánku na Jistebsku – přípravka 2. a mladší ž. 4. ze 7. V červnu se nejmladší děti zúčastnili 2. ročníku festivalu přípravek v Rychnově. Zúčastněná družstva předvedla ukázku ze svého nácviku. Byla to moc pěkná akce, pro děti byly připraveny soutěže. A na závěr všichni dostali pěkné ceny. Za odměnu jely děti dvakrát do Babylonu. Jednou navštívily aquapark a podruhé IQpark. Po celý rok se schází dvakrát týdně, pod vedením Pavla Šourka a Katky Chlumové, přes léto většinou v Huti v hasičském areálu a v zimním období v sokolovně Bratříkov. Pro sportovní činnost mužů a žen jsme nechali udělat generální opravu motorové stříkačky a pořídili novou sadu sportovních hadic pro muže a tři hadice C pro ženy. Družstvo mužů se zúčastnilo třinácti soutěží. Reprezentovali nás na okresním a krajském kole požárního sportu. Jejich letošním největším úspěchem bylo 5. místo z 19 na soutěži v Tanvaldě a 7. místo z 22 v Raspenavě. Tato soutěž je zařazena do JL. Družstvo žen objelo jedenadvacet soutěží. Jsou pravidelnými účastnicemi Jizerské ligy. Sezona nebyla jinak zvlášť úspěšná, ale přesto několikrát stály na stupních nejvyšších. Dovolíme si zmínit noční Frýdštejn, kde obsadily 2. místo, v Tanvaldě také 2. místo, v Jirkově byly 3. – tato soutěž je zařazena do JL. Celkově obsadili 9. místo v JL. Také reprezentovaly na okresním a krajském kole PS. Poslední akcí bylo rozsvícení stromu v Pěnčíně, kde jsme zajišťovali občerstvení. A nesmíme zapomenout zmínit mikulášskou nadílku pro děti.